Haber

 

atık su aboneliği

 

 

Sayı:22

Konu: Atık Su aboneliği Hk.

 

 

Değerli ortağımız;

Kooperatifimize ait arıtma tesisi, pis su hatları 01-04-2021 tarihinden itibaren izsu ya devredildiğinden ,2560 sayılı yasa gereği Kooperatife bağlı tüm tapu sahiplerinin tek, tek  bireysel olarak atık su abonesi olması gerektiği izsu tarafından Kooperatifimize bildirilmiştir.

Hali hazırda kullanmakta olduğumuz temiz su bedeli  kooperatifimiz tarafından faturalandırmaya devam edilecek atık su için izsu konutlara saat takacak ve atık su bedelini bizzat tahsil edecektir.  Yani kullanmakta olduğumuz temiz su bedeli eskisi gibi kooperatife ödenecek, atık su bedeli ise izsu’ya  ödenecektir.Yapılacak olan abonelik işlemleri izsuyla abonelik sözleşmesi imzalanacağından dolayı bizzat üye tarafından veya vekalet vereceği kişi tarafından yapılacaktır.

İzsu yetkilileri tüm ortaklarımızın abonelik işlemlerini bir ay içerisinde yapması gerektiğini , abonelik işlemlerini yapmayanlar hakkında bireysel olarak tutanak tutulacağını, tutanaktan sonrada cezai müeyyide olarak aylık bazda 15 ton kullanım üzerinden her ay örneklem faturalandırma yapılacağını bildirilmiştir.

Yapılacak abonelik işlemlerinin ihmal edilmesinden kaynaklanan cezai müeyyidelerden her ortak bireysel olarak kendisi sorumludur.Cezai işlemler İzmir Büyükşehir Belediyesi izsu atık su  daire başkanlığı tarafından uygulanacaktır.  

Abonelik işlemleri için İsmet Paşa Mahallesi 8. Sk. No:13/15-A Dikili’de bulunan izsu hizmet binasına istenilen evraklar ile bir ay içerisinde başvurulması gerekmektedir. İlk etapta  Dikili Belediyesinden numarataj belgesi alınacak (40TL.) teminat bedeli (104TL.İzsu’ya) işlemler esnasında yatırılacaktır. 225TL.( saat bedeli vb.) bilahire gelecek faturalara yansıtılacaktır.Yatırılacak olan bütün ücretler üyemiz eliyle direkt olarak ilgili kurumlara ödenecektir.Kooperatifimize ödenecek herhangi bir ücret yoktur.

                Gereği için üyelerimizin bilgisine sunulur.   14.09.2021                  

İstenen belgeler :

-Dikili Belediyesinden alınacak numarataj belgesi                           

-Tapu fotokopisi                                                                   

-Kimlik fotokopisi                                                                                     

                                                                                              

İşlemler için  izsu irtibat numaraları

0232 2937115-0232 293 7640-0232 293 7897v