Haber

 

bilgilendirme yazısı

 

 

 Değerli üyelerimiz;

            Bazı arkadaşlardan artık yazını hiç görmüyoruz. Serzenişleri geldi. Ayrıca 1. Ayımızla ilgili bir geri dönüş yapayım istedim. Bu vesile ile yazıyı kaleme aldım.

            13 Ağustosta başlayan serüvenimiz 1.ayını doldurdu bu zaman zarfında

-          Su kuyularında iyileştirmeler yaptık. Su olmayan bir kuyudan su çıkarıldı ve depoya basmaya başladık. Sahil lavabolarını besleyen kuyumuzda iyileştirme yaptık delik olan borular plastik borularla değiştirildi.

-          İzsu ile yapılan görüşmelerde şehir şebekesine en geç 2023 de bağlanacağımız sözünü aldık. Ancak o zamana kadar ki süreç için kuyularımız ve depolarımız iyileştirilerek yaz aylarında yaşanması muhtemel su sorunlarımızın önüne geçilmesi sağlanacaktır.

-          Son genel kurulda söylendiği gibi kuyular ile ilgili açılan davalar kazanılmamış, kaybedilmiştir. Avukatımız konuyu Yargıtay’a taşımak yolu ile zaman kazanmıştır.

-          Eylül başında İzsu dan atık sularla ilgili üye olunması ile ilgili bilgi geldi. (bu durum tüm siteler için geçerlidir.)zamanlaması çok kötü olan bu durum siz üyelerimize duyuruldu.

-          Sahilin 6 yıllık Ecri Misil ödemesinin yapılmadığını Dikili Kaymakamlığında görevli memurlardan öğrendik. Bizden geriye dönük 6 yıllık Ecri Misil, sahilin  3 dönümü üzerinden istediler. Kendileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 2 dönüm için sadece 2020-2021’in Ecri Misil’ini ödeme koşulu ile anlaştık.

-          6 olan kamera sayımızı 11’e yükselttik.

-          A adası önünde bulunan çöp alanı için belediye ile görüşüldü. 20 kamyon kadar çöp gönderilecek. Şu ana kadar 1kamyon çöp aldılar. Bu konunun da takipçisi olacağız ve o alana çöp atımını bitireceğiz. Çöplerden arındığı zamanda lavanta bahçesi yapacağız.

-          Yollarımızın kapatılması için Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Müd. İle görüştüğümüzde; Çandarlı da 2023 yılına kadar1/1000 1/5000’lik planların yapılacağını bu konunun o zaman yapılabileceğini belirtti.

-          Sahilimize dışarıdan girişleri engellemek, gençlerimizin spora yönelmesini sağlamak için “KAPATAN-I DERYA PİRİ REİS SPOR KULÜBÜ” Tüzüğünü bitirmek üzereyiz. Bu konu da avukatımızdan da bilgi aldık. İlk genel kurulda bilginize sunacağız.

-          Etrafı kapalı olan çöp kutularının ön kısımları da atlar dağıtmasın diye kapatıldı. Ancak tekli ve çiftli çöp kutularımızda halen atların ulaşabileceği şekilde bu kutularda iki veya üçü yan yana getirilerek diğer kutular gibi kapatılacak. Bu konuda fiyat araştırması yapmaktayız.

-          İnternet sitemiz aktif hale geldi. Lütfen duyurulara girip haber ve duyurularımızı okuyunuz. Aidat, su ücretlerini Yunus beyden şifre alarak  görebilirsiniz.

-          Şu ana kadar iki adet yemek tertip edildi. Biri sahilde bir sosyal tesislerde bundan sonra da bu yemekler her ay olacak şekilde düzenlenecektir.

-          İlk ay gelir gider tablomuz çıktı. Hem Yunus beyin kapısına, hem internet sitemize hem de buradan yayımlayacağız.

-          Site içi uyuşmazlık ve problemleri giderme adına uzlaşmacı tavrımızla bir çok problemi çözmeye çalıştık. Bizi ilgilendirmiyor demedik.

-          Maalesef sahilde ki Palmiyeler böceklenmiş Çandarlıda ki Ziraat Mühendisinden yardım istedik. 25.000 tl’lik bir ücret talep ettiler bu yükün altına giremedik belediyelerle görüştük ancak çözüm üretemediler. Sorunu çözemediğimiz bir diğer konu atlar oldu. Bu konu da da belediyelerle görüşüyoruz.

 

 

 

 

 

                                      Saygılarımla

                                      Bülent KARAKUŞ